II Będziński Rajd Przedszkolaka

2018

6 czerwca odbył się II Będziński Rajd Przedszkolaka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Już po raz drugi Przedszkole Miejskie nr 14 zorganizowało wydarzenie mające na celu wzbogacanie wiedzy o zabytkach naszego miasta, popularyzację walorów krajoznawczo-turystycznych i form aktywnego wypoczynku.

W rajdzie brały udział będzińskie przedszkola i oddziały przedszkolne ze szkół podstawowych.

Po oficjalnym otwarciu rajdu i odśpiewaniu hymnu ,,Będziński rajd” uczestnicy przeszli na szczyt Góry św. Doroty (382 m n.p.m.). Nad bezpiecznym przejściem ulicami miasta czuwała Policja i Straż Miejska.

Podczas drogi uczestnicy mogli podziwiać przepiękne widoki i otaczającą przyrodę. Piękna pogoda, piknik na trawie, pyszne  potrawy z grilla oraz uhonorowanie uczestników medalami i upominkami zapewniły świetną zabawę.

Rajd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.