Przejdź do Treści
Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
dzieci przy zamku

Średniowieczny piknik na wzgórzu zamkowym

08
/
06
/
2018

7 czerwca 2018 roku Przedszkole Miejskie nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 13 przy współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 4 i 5 zorganizowały „Średniowieczny piknik na Wzgórzu Zamkowym”, którego uczestnikami były dzieci z będzińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych.

Jak przystało na czasy średniowiecza – gości i uczestników pikniku przywitał Król Kazimierz Wielki. Zgromadzonych poinformował o szczególnym jubileuszu, który obchodzi w tym roku nasze królewskie miasto – 660 lat nadania praw miejskich.

Uczestniczące w pikniku dzieci tworzyły średniowieczne bractwa. Każda grupa musiała wziąć udział w 10 konkurencjach sportowych (stylizowanych na dawnych grach i zabawach) takich jak: przeciąganie liny, skakanie przez gumę, przechodzenie pod liną, przebieranie grochu, rzut woreczkiem do celu, bieg z łyżeczką i jajkiem, strzelanie z łuku do tarczy, ciuciubabka, berek i toczenie słomy.

Ogromną atrakcją było zdobywanie „srebrnych gwoździ” za dobrze wykonane zadania.

Promując zdrowy styl życia przygotowano dla najmłodszych stoiska z piekarniczymi wypiekami i źródlaną wodą.

W nagrodę za sportową postawę i wysiłek wszyscy mali „rycerze” i „białogłowy” zostali uhonorowani przez Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową (okazjonalnie wykonaną) monetę i widokówkę symbolizującą jubileusz naszego miasta, natomiast „bractwo” otrzymało klocki i zabawki do piaskownicy.

Średniowieczny piknik okazał się doskonałą lekcją historii i propozycją interesującej zabawy będzińskich przedszkolaków.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się