scena

Dni Będzina za nami!

2018

Święto naszego miasta za nami! Na ściankach w Ulicznej Galerii Sztuki pojawiły się nowe obrazy graffiti, a na scenie w parku Syberka tłumy bawiły się podczas występów Margaret, Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej i Wojciecha Gruszczyńskiego oraz zespołów Zupa, Elektryczne Gitary, Blue Cafe i Ich Troje.

Wieczorem odbyły się wspaniałe pokazy sztucznych ogni, a na zakończenie finał pokazów Magic Fireshow.

Dni Będzina to wydarzenie wielowymiarowe. Podczas licznych wydarzeń i imprez odbywających się w naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla sympatyków aktywnego spędzania czasu i kibiców przygotowano liczne turnieje sportowe, w tym m.in: nocne turnieje piłki nożnej i koszykówki, turniej piłki nożnej Interpromex - MPWiK - MZBM, bitwę na triki - Battle Skate of the Best Tricks, mecz piłki nożnej Sarmacja Będzin - Szczakowianka Jaworzno, turniej finałowy Mistrzostw Śląska Młodzików w Siatkówce Plażowej i mecz futbolu amerykańskiego Zagłębie Steelers - Mustangs Płock.

W ramach Dni Będzina w grodzieckiej filii Ośrodka Kultury, odbyły się X Mistrzostwa Brydża Sportowego Emerytów i Rencistów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Pierwsze miejsce zajęli: Szczepan Wojciechowski i Janusz Radosz, drugie: Paweł Duda i Andrzej Mikołajczak, a trzecie: Jerzy Lewkowicz i Andrzej Odrobiński. Mistrzostwa poprowadził sędzia Jerzy Matyjaszek. Wzięło w nich udział jedenaście par. Gra odbywała się na system maksy.