Przejdź do Treści
Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
pies

Zwolnienie z podatku od posiadania psa

10
/
06
/
2018

W Będzinie mieszkańcy mogą skorzystać ze zwolnień z podatku od posiadania psa. Jego stawka wynosi 45 zł za pierwszego psa, a za każdego następnego 25 zł.

Jeśli pies został adoptowany ze schroniska, właścicielowi przysługuje rok zwolnienia z opłaty (licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu adopcji), natomiast przez trzy lata zwolnione będą osoby, które wszczepiły swoim pupilom mikrochip identyfikacyjny (licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu,w którym dokonano trwałego oznakowania).

Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób oznakowania psa, który może wykonać lekarz weterynarii. Chip posiada niepowtarzalny kod, który po zarejestrowaniu w bazie danych wiąże kod z danymi zwierzęcia, co pozwala na jego identyfikację.

Zaczipowanie psa daje przede wszystkim możliwość jego szybkiej identyfikacji w przypadku kiedy nasz pupil się zgubi. Jest też konieczne jeżeli chcemy wyrobić dla psa paszport. Obecnie wiele psów, które trafiają do schroniska, nie posiada takiego urządzenia, przez co są trudności z odnalezieniem ich właścicieli. Większa ilość chipów u zwierząt, oznacza ułatwienie w poszukiwaniu ich właścicieli oraz ewentualne wyegzekwowanie od nich przewidzianych prawem obowiązków

Mam nadzieję, że możliwość zwolnienia z podatku od psa właścicieli, którzy wszczepili swojemu zwierzęciu mikrochip i zarejestrowali go w bazie danych zachęci do tego typu praktyk znacznie więcej osób

– mówi Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się