Walentynkowy konkurs - wygraj romantyczną kolację!

2019

Zbliżają się Walentynki - święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

W czasach sms-ów, kiedy sztuka pisania listów zanika zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie walentynkowym: Napisz list miłosny do Ludwiki Mieroszewskiej lub do rycerza Bendy!

Pięknie napisany list ma wielką moc – potrafi wywołać uśmiech, dreszcze, rumieńce, wzruszenie, ale także poruszyć serce. Stanowi pamiątkę na całe lata.

Dlatego chcemy wszystkim mieszkańcom przypomnieć, że najdroższej osobie zamiast napisać sms-a czy maila, można wysłać odręcznie napisany list, będzie to najpiękniejszy prezent.

Forma językowa listów oraz konwencja są dowolne. Przede wszystkim liczy się pomysł. Autorzy 3 najciekawszych listów, którzy rozkochają w sobie jury wygrają romantyczną kolację oraz sesję zdjęciową.

Swoje listy rozpocznij słowami: Niebieskooka Ludwiko, serca mego Pani! Lub do rycerza: Bendo! Mój Panie złoty! Rycerzu mężny i tajemniczy!

Ludwika i rycerz Benda to postacie mocno zakorzeniowe w historii naszego miasta, dlatego mile widziane będą nawiązania do Będzina.

Listy konkursowe można wysyłać do 15 lutego 2019 roku na adres mailowy konkurs@um.bedzin.pl lub przynieść do Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Będzinie.