Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
półka z ksiązkami i zabawkami

Przedszkolne nowinki

13
/
03
/
2019

Druga edycja obchodów dnia patrona pt. ,,Koziołek Matołek” w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera.

Celem spotkania było propagowanie twórczości „czarodzieja dziecięcej wyobraźni” oraz integracja społeczności przedszkolnej i dostarczanie radosnych przeżyć naszym wychowankom.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz z wychowawcami. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Wiceprezydent Miasta Będzina oraz Inspektor Wydziału Oświaty.

Wstępem do zabawy była scenka z bajki o ,,Koziołku Matołku” w wykonaniu nauczycieli, którzy odegrali aktorsko swoje role i wprowadzili wszystkich w tematykę spotkania. Przedszkolaki i goście chętnie włączyli się do pomocy Koziołkowi Matołkowi i z wielkim zapałem wykonali zadania: przygotowanie pizzy, zrobienie nowych butów - podkowy, degustacja serów i podanie ich nazwy, ozdobienie japońskiej parasolki oraz odbyli podróż po pustyni z karawaną w poszukiwaniu wody.

Uwieńczeniem uroczystości była degustacja pizzy oraz prezentacja prac dzieci.

Na pamiątkę obchodów dnia patrona goście zostali obdarowani własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami – Szancerkami wypiekanymi w ramach realizowanego w przedszkolu projektu.Warsztaty udzielania pierwszej pomocy w Przedszkolu Miejskim nr 9 im. Wandy Chotomskiej oraz konkurs prozdrowotny ,,Mały Ratownik” dla będzińskich szkół i przedszkoli.

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przeprowadził ratownik medyczny Pan Robert Gierula. Dzieci wykonywały zadania na fantomach z defibrylacji, opatrywania ran, złamań i innych urazów. Każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina pana Łukasza Komoniewskiego pamiątkowe dyplomy oraz książeczki z zakresu udzielania pierwszej pomocy.W lutym dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu realizowały projekt edukacyjny „Spotkania z ciekawymi ludźmi” autorstwa nauczycieli tejże placówki.

W ramach kolejnego zadania przedszkole odwiedziła Katarzyna Bała, aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Opowiedziała o specyfice wykonywanego zawodu, zaznajomiła dzieci z rodzajami kukieł i wzbogaciła ich wiedzę na temat rzeczywistości świata kultury i techniki.

Mali odbiorcy wspaniale bawili się rozpoznając bohaterów i wysłuchując fragmentów bajek. Dzięki możliwości zadawania pytań, dowiedziały się o kolejnych stopniach edukacji, jakie należy pokonać, by wykonywać zawód aktora oraz uświadomiły sobie, że każda praca jest ważna i potrzebna.


Spotkanie z lekarzem weterynarii Agatą Ziętek w Przedszkolu Miejskim nr 2

Towarzyszem pani doktor był piesek dzielnie demonstrujący kolejne etapy wizyty w przychodni.

Przedszkolaki oglądały sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy, wysłuchały jakie objawy świadczą o chorobie pupila, ale przede wszystkim poznały obowiązki właścicieli zwierząt domowych.

Spotkanie było wspaniałą okazją do przełamania lęku przed obcowaniem z psami i poznania prawdziwej miłośniczki zwierząt, która kontynuując rodzinną tradycję zdobyła wymarzony zawód.

Uroczystości „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” w Przedszkolu Miejskim nr 2

Organizując spotkanie nauczyciele chcieli zwrócić uwagę na problem bezpiecznego dostępu najmłodszych do zasobów sieci. Przedszkolaki obejrzały scenkę oraz film edukacyjny, który uzmysłowił im zagrożenia płynące z Internetu.

Podczas warsztatów wszystkie grupy poszukiwały odpowiedzi na pytania: „W jaki sposób można spędzać czas bez zaglądania do komputera?”, „Co tracimy spędzając wiele czasu przed komputerem?” oraz formułując „Zasady bezpiecznego korzystania z internetu”.

Działaniom towarzyszyła wystawa prac dzieci, a także gazetka tematyczna, skierowana do rodziców.

 

Zdobytycie certyfikatu za aktywny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała” przez Przedszkole Miejskie nr 2

W ramach projektu przedszkole zorganizowało „BIAŁO-CZERWONE ZAWODY SPORTOWE” oraz zwiedzanie najpiękniejszych zabytków Będzina. Wysyłano pocztówki z wizerunkiem miasta do zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz zorganizowano uroczystość „Kto Ty jesteś?” z udziałem Zespołu Ziemi Będzińskiej.

Poprawa estetyki wnętrz sal dydaktycznych oraz szatni w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia I

Przy wspólnym zaangażowaniu pracowników i rodziców podczas ferii zimowych odświeżone zostały ściany pomieszczeń oraz pojawiły się nowe meble i dywany. Zachwyt dzieci był wystarczającym podziękowaniem za poniesione trudy.


Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 w Przedszkolu Miejskim nr 5

W trakcie zajęć dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, domu czy na placu zabaw. Dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, poznały numer alarmowy 112 i jak powinny z niego korzystać.

Z pewnością można wysunąć tezę, że wiedza nabyta w dzieciństwie, właściwie pielęgnowana przez dorosłych pozostanie na długie lata w pamięci.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się