Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski

Zaczarowany Świat Zabawek

13
/
03
/
2019

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami był sobie Pałac... Pałac Mieroszewskich w Będzinie... i to w nim w najbliższy czwartek 14 marca o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Zaczarowany Świat Zabawek”.

Wystawę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Jest to kolejna wystawa w Muzeum Zagłębia, która promuje i kultywuje coraz popularniejszą pasję, jaką jest kolekcjonerstwo.

Na wystawie zaprezentowane zostaną lalki z kolekcji Urszuli Góry - artystki, malarki i kolekcjonerki, która w swojej kolekcji ma ponad sto różnych lalek porcelanowych, szmacianych, plastikowych z Polski i zza granicy.

Druga część ekspozycji to wystawa modeli samochodów pożarniczych trzech kolekcjonerów pasjonatów - kpt. Marcina Kulawika, Marka Pisarka oraz Sławomira Dybowskiego. Na ekspozycji będą wozy konne, stare i nowe samochody strażackie - z plastiku, metalu i z klocków, a także strażacy - w postaci małych ołowianych figurek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy pt. „Zaczarowany Świat Zabawek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach, jak i dorosłych zwiedzających.

plakat

Wystawa potrwa do 28 kwietnia 2019 r.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się