Grupa nagrodzonych dzieci z opiekunami

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu

2019

W Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie już po raz trzynasty 5 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka”.

Honorowym patronatem uroczystość objęli Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski oraz córka autora - Krystyna Brzechwa.

Będzińskie przedszkole, którego Brzechwa jest patronem zaprosiło do udziału w konkursie dzieciaki z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski.

Dzieci lubią wiersze Brzechwy, dzieci lubią rysować i tworzyć, a nauczyciele i rodzice lubią czytać dzieciom wiersze tego poety. Ponadczasowe wiersze Jana Brzechwy uczą i bawią kolejne pokolenie młodych Polaków. W tym roku dzieci miały za zadanie przedstawić bohaterów wierszy wspaniałego poety za pomocą rysunku pastelami olejnymi.

Na konkurs wpłynęło 30 prac z całej Polski, wykonanych przez dzieci 5-letnie. Podczas uroczystości goście obejrzeli teatrzyk pt. „Marzenia się spełniają czyli jak Kopciuszek został królewną” również w wykonaniu pięciolatków.

Komisja przyznała Grand Prix oraz nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix

• Julia Bartoszewicz z Oddziału Przedszkolnego w Łyskach za pracę „Siedmiomilowe buty”

I Miejsce

• Maja Puchacz z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Żarach za pracę „Kwoka”

II Miejsce

• Amelia Luboń z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie za pracę „ZOO”,
  • Karolina Korus z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie za pracę „Krasnoludki”,
  • Lena Palusińska z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie za pracę „Kwoka”

III Miejsce

• Aleksandra Leśniewska z Przedszkola Publicznego nr 3 w Opolu za pracę „Jajko”, Maksymilian Malicki z Przedszkola Miejskiego nr 8 im. Jana Brzechwy w Zamościu za pracę „ZOO”,
  • Amelia Żero z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie za pracę „Psie smutki”

Wyróżnienia:

• Judyta Ciask z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie za pracę „Żyrafa”,
  • Ilona Ciepał z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie za pracę „Wiosenne porządki”,
  • Jagoda Sałęga z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z oddziałem zamiejscowym w Białym Kościele za pracę „ZOO”,
  • Nina Senderecka z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Piotrkowie Trybunalskim za pracę „Rodzina Samochwały”,
  • Natalia Trybuś z Przedszkola nr 69 w Poznaniu za pracę „Na wyspach Bergamutach”,
  • Franciszek Wołoszyn z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli za pracę „Na wyspach Bergamutach”,
  • Miłosz Woźnicki z Przedszkola Publicznego nr 5 im. dr Gustawa Studnickiego w Wadowicach za pracę „Robaczek Pętliczek”,
  • Nadia Zając z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku za pracę „Smok”,
  • Renata Zenowicz z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie za pracę „Panny ze Skierniewic”

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina. Uczestnicy konkursu, którzy nie mogli być obecni na uroczystym rozstrzygnięciu, otrzymają podziękowania i nagrody pocztą.

Nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom gratulujemy!