Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
Dzieci bawiące się na dywanie

Nauka, zabawa i sport w będzińskich przedszkolach

10
/
06
/
2019

Dzieci z będzińskich przedszkoli nr 9, 13, 4 i 5 uczestniczyły w wielu ciekawych projektach, uroczystościach oraz piknikach rodzinnych, podczas których poprzez naukę i zabawę wzbogacały swoją wiedzę i umiejętności sportowe.

„Książka (dla) przedszkolaka”  - Przedszkole Miejskie nr 9

W roku szkolnym 2018/2019 grupa „Motylki” z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. W. Chotomskiej włączyła się do realizacji ogólnopolskiego projektu Książka (dla) przedszkolaka organizowanego przez miesięcznik Bliżej przedszkola.  

Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Kontakt z książką już na tym etapie ma ogromne znaczenie, w dalszej nauce szkolnej.

Dzieci z grupy „Motylki” miały okazję wcielić się podczas zabawy tematycznej w rolę czytelnika i bibliotekarza.


„Na tropie liczb” - Przedszkole Miejskie nr 9

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny z miesięcznika Bliżej Przedszkola pt. „Na tropie liczb”.

Dzieci brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Przedszkolaki m. in. doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania do 10, liczyły, mierzyły, poznawały dni tygodnia, bawiły się w sklep oraz rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.


„Na tropie liter” - Przedszkole Miejskie nr 9

Grupa „Motylki” z Przedszkola Miejskiego” nr 9 w Będzinie zdobyła certyfikat z realizacji projektu pt. „Na tropie literi” organizowanego przez miesięcznik Bliżej Przedszkola.

Grupa przez cały rok poznawała poprzez zabawę litery.

Przedszkolaki układały poznane litery z różnych materiałów, wycinały litery, tworzyły ciekawe zwierzęta z poznanych liter np. A - jak aligator, L - jak lew, M – jak mysz, uczestniczyły w zabawach ruchowych w wykorzystaniem maty edukacyjnej a także czytały proste wyrazy. Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.


„Zdrowo i sportowo” w Przedszkolu Miejskim nr 9

Przedszkole brało udział w akcji „Zdrowo i sportowo”. Głównym celem była aktywizacja ruchowa, by pokazać dzieciom jak ważne jest uprawianie sportu i zdrowe odżywianie.

Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służyły temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane były systematycznie na sali gimnastycznej oraz w przedszkolnym ogrodzie.


„Pszczółki zapraszają na kawę” - Przedszkole Miejskie nr 13

7 maja 2019 roku w grupie dzieci trzyletnich „Pszczółki" gościła mama jednego z przedszkolaków – barista – przedstawicielka firmy STARBUCKS.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzi kawa, w jaki sposób przygotowuje się ziarna. Pani Dorota zdradziła również ciekawostki dotyczące sposobów parzenia tego aromatycznego napoju. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili prezentowany proces przyrządzania kawy. Mimo, że przedszkolaki nie mogły spróbować przygotowanego naparu zachwycił je niezwykły zapach unoszący się znad filiżanek.

To był niezwykle miły poranek!


„Naucz mnie, kiedy mówić nie” kampania profilaktyczno – edukacyjna w Przedszkolu Miejskim nr 13

24 maja 2019 roku dzieci z grup: „Gwiazdki”, „Krasnoludki”, „Zajączki” wzięły  udział w kampanii profilaktyczno – edukacyjnej, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci oraz przeciwdziałanie najpoważniejszym przestępstwom ze strony dorosłych wobec dzieci.

Goście  przybliżyli przedszkolakom pracę policjanta, wskazywali jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Policjantom towarzyszyła maskotka śląskiej policji - Sznupek. W trakcie spotkania nie zabrakło okazji do zabawy i uśmiechu, mimo, że poruszano poważne i trudne dla dzieci tematy.


Niezwykły Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 13

W tym roku rodzice dzieci z grupy „Zajaczki” przygotowali dla swoich pociech muzyczno - teatralną niespodziankę w postaci inscenizacji wiersza J. Tuwima. „Rzepka”. Wspaniałe kostiumy, charakteryzacja oraz talent aktorski zachwyciły młodą widownię. Rodzice włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie spektaklu. Wcielenie się w postaci nie było łatwe i wymagało od debiutujących aktorów poczucia humoru oraz dystansu do siebie. Zachwyt w oczach dzieci i gromkie brawa były najlepszą recenzją sztuki.

To pomysł godny naśladowania!


Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 4

4 czerwca 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie odbyła się impreza środowiskowa „Wielkie Grillowanie” zorganizowana z okazji Dnia Dziecka.

W tym dniu – w piękne, słoneczne, upalne popołudnie – na terenie ogrodu przedszkolnego zapanowała radosna atmosfera zabawy. Dla dzieci, rodziców i mieszkańców osiedla pracownicy przedszkola przygotowali moc atrakcji.

Był dmuchany zamek, trampolina, malowanie twarzy, warkoczyki, loteria fantowa, bańki mydlane XXL, plener malarski. Przyjechała Straż Pożarna oraz Policja - dzieci miały możliwość obejrzenia wnętrza wozu policyjnego i strażackiego oraz włączyć alarmową syrenę. Smoczyca Klara – maskotka Komendy Powiatowej Policji w Będzinie – spacerowała dumnie po ogrodzie pilnując porządku i bawiąc się z dziećmi. Rodzice i goście oglądali także wystawę zdjęć z działań dotyczących bezpieczeństwa przeprowadzonych wcześniej w przedszkolu pod hasłem „Ratunkowe 112”.

Imprezę poprowadził wodzirej. Na scenie odbyły się pokazy tanecznych talentów dzieci, były także konkurencje sprawnościowo-sportowe oraz konkursy, w których można było zdobyć nagrody.

Kto zgłodniał po zabawie mógł skosztować smacznych kiełbasek i kaszanek z grilla, pieczonek, frytek, ciasta. Dla spragnionych były napoje, kawa i herbata.

Rodzice przedszkolaków włączyli się aktywnie w przygotowania pikniku: upieczone przez nich ciasta można było posmakować w „Słodkim kąciku” a w loterii fantowej wylosować przyniesione przez rodzinę zabawki czy książeczki.


Piknik rodzinny - Przedszkole Miejskie nr 5

6 czerwca 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia I w Będzinie zapanowała radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się Piknik Rodzinny.

Podczas festynu rodzice mieli okazje obejrzeć dzieci w pokazie artystycznym przygotowanym specjalnie dla nich. Ponadto dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione prezenty. Tego dnia na gości czekało wiele atrakcji. Między innymi dzieci mogły zrobić sobie kolorowe tatuaże bądź pomalować buzię i przemienić się w motylka, myszkę czy lwa.

Wielką atrakcją był pokaz wozu strażackiego i dmuchany statek, w którym dzieci mogły skakać dowoli. Była muzyka, tańce, uśmiechy i zabawy, które prowadził sympatyczny, kolorowy clown.


Strażak w Przedszkolu Miejskim nr 5

Przedszkole odwiedził specjalny gość – strażak, który w interesujący sposób opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie i zasadach bezpieczeństwa związanych między innymi z pożarem.

W trakcie zajęć strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z tym zawodem; przestrzeganiem pewnych zasad i zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy czy wypadku.

Dzieci dowiedziały się również w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz mogły obejrzeć niezbędny sprzęt strażacki i przymierzyć specjalny strój strażaka.


Dzień Dziecka na sportowo w Przedszkolu Miejskim nr 5

W Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia I odbyła się uroczystość „Dzień dziecka na sportowo”. W tym dniu wiele się działo. Były ćwiczenia, zawody i ciekawe konkurencje sportowe. Wszystko odbywało się w formie zabawy. Nie było przegranych. Wszystkie przedszkolaki wygrały, a w nagrodę z okazji ich święta otrzymały słodkie paczuszki.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się