Baner Będzin - strona główna
logo
Biały napis Twój E-PIT na granatowym tle z czerwoną litera e

Nowe możliwości w usłudze Twój e-PIT

26
/
02
/
2020

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Będzinie przekazuje informacje dotyczące rozliczeń za 2019 rok.

 

I. Nowe możliwości w usłudze Twój e-PIT

Od 15 lutego 2020 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona usługa Twój e-PIT.

Twój e-PIT to narzędzie Ministerstwa Finansów, dzięki któremu istnieje możliwość zapoznania się z przygotowanym przez system zeznaniem podatkowym.

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i PIT-38, będą mogły złożyć również PIT-28 i PIT-36.
Aby skorzystać z usługi należy wybrać Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.
Jeśli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzuci zeznania przygotowanego przez KAS wówczas z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (za wyjątkiem rozliczeń rocznych na formularzach PIT-28 i PIT-36).

II. Mikrorachunek podatkowy

Mikrorachunek podatkowy to indywidualny rachunek podatkowy, który służy do wpłat podatku PIT, CIT i VAT. Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy i pracodawcy-płatnicy zapłacą PIT, CIT i VAT do urzędu skarbowego za jego pomocą.

Mikrorachunek podatkowy służy tylko do wpłat podatku.
Zwroty nadpłat i podatków będą realizowane na dotychczasowych zasadach, czyli np. na rachunek bankowy zgłoszony w urzędzie skarbowym.
Mikrorachunek podatkowy można sprawdzić korzystając z generatora dostępnego na stronie internetowej https://www.podatki.gov.pl/ lub otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym.

W tym celu należy podać:

 • PESEL - w przypadku osób fizycznych:
  • nie prowadzących działalności gospodarczej
  • lub nie zarejestrowanych jako podatnik VAT

 • NIP - w przypadku:
  • osób prowadzących działalność gospodarczą lub podatników VAT
  • płatników podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i / lub zdrowotne

III. Stanowisko wsparcia dla podatnika

W Urzędzie Skarbowym w Będzinie uruchomiono stanowisko, na którym można uzyskać pomoc przy wysyłce zeznania podatkowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje oraz usługi Twój e-PIT.
Stanowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 14.00.
Podatnicy, którzy chcą skorzystać z pomocy pracowników urzędu przy wysyłce zeznania podatkowego winni mieć ze sobą informacje o dochodach za 2019 rok, a w przypadku chęci skorzystania z ulg i odliczeń – wyliczoną kwotę ulgi.

Wyślij link mailem
 • Pdf
 • Drukuj
 • Powrót
 • Wypowiedz się