Zagłosuj na wybrany projekt!

2019

Głosowanie w sprawie wyboru zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Będzina w 2020 roku odbędzie się pomiędzy dniem 1 października a 12 października 2019 r.:

poprzez oddanie głosu drogą elektroniczną za pomocą interaktywnego formularza,

poprzez oddanie głosu w formie pisemnej na kartach do głosowania dostępnych w Urzędzie Miejskim w Będzinie (w godzinach pracy urzędu).

Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu.

Formularz interaktywny lub kartę do głosowania udostępnia się osobie uprawnionej po uprzedniej weryfikacji prawa do udziału w głosowaniu. Weryfikacja ta odbywa się poprzez podanie danych osobowych oraz złożenie oświadczeń o:

• zamieszkiwaniu na terenie miasta Będzina,
  • zapoznaniu się i zaakceptowaniu treści Uchwały Nr XLVI/407/2018 Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Miasta Będzina.
  • wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z głosowaniem dotyczącym Budżetu Obywatelskiego.

Na karcie dostępnej w urzędzie miejskim głos oddaje się poprzez postawienie znaku "x" w kratce obok wybranego zadania.

Aby skorzystać z formularza interaktywnego należy:

1. Założyć konto, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz e-mail.
  2. Potwierdzić mail potwierdzający założenie konta.
  3. Zalogować się, podając e-mail i hasło.
  4. Wejść w zakładkę „Głosowanie” (aktywną w terminie 1-12.10.2019 r.).
  5. Wybrać jedno zadanie z listy.
  6. Kliknąć „Głosuję” na dole strony.

Plakat z napisem Budżet Obywatelski w Będzinie na tle zdjęcia rąk ludzkich