Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci siedzące przy stole i wykonujące pracę plastyczną

Uroczystości październikowe w Przedszkolu Miejskim nr 4

05
/
11
/
2019

W Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy w Będzinie w dniu 31 października 2019 roku odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dla dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły edukację przedszkolną, był to pierwszy i zarazem bardzo ważny występ przed najważniejszą publicznością – Rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Mali artyści pokonując tremę recytowali, śpiewali i tańczyli, a rodzice każdy występ nagradzali gromkimi brawami. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonym ślubowaniu, pani dyrektor dokonała uroczystego „pasowania na przedszkolaka”. Dzieci przeszły kolejno przez symboliczne drzwi przedszkola, pani dyrektor każdego dotykała w ramię „magicznym ołówkiem” wraz ze słowami „Pasuję Cię na przedszkolaka”.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, plakietkę „Jestem Przedszkolakiem” oraz książeczkę. Po oficjalnej części maluchy zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zabawa na Halloween

31 października dzieci bawiły się z okazji Halloween. Tego dnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” przebrały się za czarownice, nietoperze, duchy. Dzieci uczestniczyły w zabawach związanych z Halloween.

Sala przedszkolna stała się najstraszniejszym miejscem zabaw. Nie zabrakło upiornych przysmaków, tańców duchów oraz wielu innych zabaw. Dzieci wykonały maski-dynie, które przyozdobiły buzie przebierańców. Zakończeniem zabawy halloweenowej było pamiątkowe zdjęcie w upiornej scenerii.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się