Baner Będzin - strona główna
logo

Ponaddiecezjalny konkurs „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” rozstrzygnięty!

29
/
11
/
2019

To już XVIII edycja konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” pod patronatem Biskupa sosnowieckiego ks. dr Grzegorza Kaszaka oraz Dziekana Dekanatu będzińskiego ks. Andrzeja Stępnia.

27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie komisja konkursowa nagrodziła 25 najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Parafia św. Trójcy w Będzinie oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Inspiracją stały się słynne krakowskie, ludowe i kukiełkowe szopki.

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową adresowany był do uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej klas: 0-I, II – III i klas IV – VIII.

Wpłynęło 97 prac m. in. ze szkół w Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mysłowic, Siemianowic, Katowic, Jerzmanowic, Strzemieszyc, Będzina, Mierzęcic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.sp10bedzin.pl

Wykonanie szopek sprawiło dzieciom wiele radości, pobudziło wyobraźnię i przyczyniło się do rozwoju artystycznego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2019 roku, o godz. 14.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się