Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
logo
Puszki 28. Finału Wośp

Wielki Finał WOŚP w będzińskich szkołach podstawowych i przedszkolach

13
/
01
/
2020

W tegorocznym 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez trzy dni uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli wraz z nuczycielami z wielkim poświęceniem i ogromnym sercem wspierali zbiórkę pieniędzy organizując wiele atrakcyjnych zajęć, kiermaszy, loterii i programów artystycznych.

Wolontariuszom i placówkom oświatowym biorącym udział w Finale udało się zebrać 62 360,35 zł.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Wyniki WOŚP 2020

Jednostka

Kwota

Szkoła Podstawowa nr 11

3 383,50zł

Szkoła Podstawowa nr 4

5 898,18 zł

Szkoła Podstawowa nr 10

4 930,92 zł

SP3+SP6+PM14+PM15

7 205,20 zł

Przedszkole Miejskie nr 13

3 020,00 zł

Szkoła Podstawowa nr 9

8 329,55 zł

Szkoła Podstawowa nr 6

3 538,44 zł

Wolontariusze kwestujący dla sztabu - Przedszkole Miejskie nr 15

26 054,56 zł

RAZEM

62 360,35 zł

Szkoła Podstawowa nr 11 - Sztab # 154

8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się impreza zamknięta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas trwania imprezy uruchomiona była kawiarenka Jurka Owsiaka, w której można było kupić wypieki przyrządzone przez rodziców, a także kawę i herbatę.

Nauczyciele przygotowali też swoje ulubione potrawy, które były sprzedawane na stoisku Smaki jedenastki. Dzieci kupowały także losy na loterii fantowej, na której można było sobie wybrać fanty podarowane sztabowi przez społeczność jedenastki oraz Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Największą atrakcją imprezy był tort podarowany przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego z logo 28 Finału WOŚP, za co serdecznie szkoła dziękuje! Część artystyczna imprezy to występy uczniów oraz grup przedszkolnych z jedenastki.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz Orkiestry 3 383,50 złotych.

9 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 13 także grała Orkiestra, która wspólnie z nami tworzyła sztab nr # 154. Przedszkole zebrało - 3 020,00 złotych.

Łącznie ze sztabu nr # 154 na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wpłynęło 6 403,50 złotych!


Przedszkole Miejskie nr 13 - Sztab # 154

9 stycznia już po raz szósty w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Będzinie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebrano rekordową ilość pieniędzy 3020,00 zł.

Wszyscy obecni mogli podziwiać popisy taneczne i wokalne prezentowane przez przedszkolaki oraz uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanej przez firmę MEDRES.

W finale zagrała Elza z którą przedszkolaki mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas całej imprezy rodzice i dzieci świetnie się bawili korzystając z przygotowanych atrakcji: loterii fantowej, balonowych figurek, malowania twarzy, tatuaży wodnych oraz kolorowych warkoczyków. Powodzeniem cieszyły się ciasta upieczone przez rodziców, swojski smalec, pieczywo i ogórki kiszone.


Szkoła Podstawowa nr 4

W dniu 9 stycznia odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego, społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 gościła Wiceprezydent Miasta Będzina panią Anetę Witkowską-Złocką.

Podczas koncertu zaprezentowali się na scenie uczniowie oraz zaproszeni goście. Popisy wokalne, taneczne oraz instrumentalne bardzo podobały publiczności.

Uczniowie bawili się w rytm przeboju Wiki Gabor zwyciężczyni Eurowizji Junior. Nie lada atrakcją był rówież pokaz młodych judoków z sekcji Judo Będzin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje: koszulek klubów sportowych, piłek z autografami zawodników, pucharów i wielu atrakcyjnych prezentów podarowanych przez sponsorów i przyjaciół WOŚP.


Szkoła Podstawowa nr 10

Oj działo się... 9 stycznia Szkoła Podstawowa nr 10 już po raz 11 włączyła się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra już 28 lat!

Na przybyłych czekał ciekawy program artystyczny, przygotowany przez uczniów szkoły oraz Bractwo Rycerskie Zamku Będzin.

Można było skosztować pysznych ciast i deserów, przygotowanych przez rodziców. W bufecie czekały gorące napoje, kawa, herbata oraz woda i soki na schłodzenie emocji wywołanych licytacjami.

Licytacje przedmiotów od darczyńców oraz gadżetów WOŚP to nieodłączny element każdego finału. To niepowtarzalna okazja do tego, by niewielkim kosztem stać się właścicielem wyjątkowych przedmiotów, oryginalnych kubków, obrazów i różnych drobiazgów, które mogą stać się cenną pamiątką rodzinną oraz świadectwem szczodrości i szlachetnego serca.


Szkoła Podstawowa nr 3

Występy artystyczne uczniów Przedszkola Miejskiego nr 14, Przedszkola Miejskiego nr 15, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 6, przepyszne smakołyki w kawiarence, pokaz I pomocy przedmedycznej to dopiero początek atrakcji.

Zgromadzone na loterii fanty oraz upominki, bony, vouchery przekazane na licytację przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

To był wyjątkowy finał WOŚP – dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców dzielnicy Grodziec szkoła zebrała niebagatelną kwotę – 7205,20 zł.

W przyszłym roku znowu grają razem z WOŚP – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wyniki WOŚP 2020

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się