Kolorowe torby ozdobione kawałkami tkanin

Warsztaty szycia i ozdabiania toreb tekstylnych dla dzieci

W minioną sobotę odbyły się ekologiczne warsztaty dla uczestników Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy, podczas których dzieci poznały tajniki szycia na maszynie oraz wykazały się ekspresją twórczą ozdabiając własne torby.

Logotypy: Fundusze Europejskie. Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Śląski., Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Warsztaty odbyły się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.

Warsztaty rozpoczęły się pokazem szycia na maszynie, podczas którego instruktorka poinstruowała młodych odkrywców jak działa maszyna do szycia. Chętne dzieci mogły samodzielnie przyszyć elementy dekoracyjne, które wcześniej przygotowały.

Każde dziecko ozdobiło torbę według własnego, oryginalnego pomysłu, bądź też mogło posłużyć się gotowym szablonem w kształcie zwierzątka. W efekcie powstały piękne, kolorowe i unikatowe torby ekologiczne, które dzieci będą od tej pory zabierać na udane zakupy propagując ekologiczny styl życia.