Ilustracja z napisem Pozbądź się plastiku oraz zdjęciem ręki trzymającej eko-torbę na tle trawy

Akcja rozdawania toreb ekologicznych!

Produkcja jednej plastikowej torebki trwa chwilę, używamy jej przez kilka minut, ale jej życie może trwać setki lat. 23 stycznia 2020 roku obchodzimy Dzień bez opakowań foliowych. Zachęcamy mieszkańców miasta do korzystania z toreb wielokrotnego użytku, dlatego w tym dniu w wybranych miejscach w Będzinie będzie można odebrać eko-torbę na zakupy.

Logotypy: Fundusze Europejskie. Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Śląski., Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Akcja odbędzie się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.

Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki są najczęściej występującymi „śmieciami” szczególnie na terenach miejskich. Ponadto, lądując w rzekach i kanałach, blokują odpływ i zanieczyszczają naturalne ekosystemy. Foliówki są tanie i proste w użyciu, jednak zalegają na ulicach, zaśmiecają góry, zanieczyszczają morza, jeziora i oceany.

Dlatego Pozbądź się plastiku!

Odbierz eko-torbę w godzinach 14.00-16.00 przy ulicach:

• ul. 11 listopada (Lidl);
  • ul. Piastowska 29 os. Zamkowe (Biedronka);
  • ul. Żwirki i Wigury 6 os. Ksawera (Biedronka);
  • ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 19 os. Warpie (Stokrotka);
  • ul. Piłsudskiego 83 os. Syberka (Biedronka);
  • ul. Majora Bolesława Zagórnego 1 Grodziec (Biedronka);
  • ul. Niepodległości 3 Łagisza (Biedronka).

Plakat informujący o kampanii ekologiczno-edukacyjnej