Baner zamek nocą
Ilustracja przedstawiająca zdjęcie rąk trzymających ładowarkę solarną i telefon komórkowy na tle trawy

Zbiórka zużytych telefonów komórkowych!

W ramach akcji ekophone 27 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Będzinie zbieramy cztery zużyte telefony komórkowe, za które eko-mieszkańcom miasta podarujemy ładowarkę solarną.

Logotypy: Fundusze Europejskie. Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Śląski., Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Akcja odbędzie się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.

Bezużyteczne telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak kadm i ołów. Wyrzucony telefon może zatruć znaczne ilości gleby lub wody.

Dlatego przynieś do Urzędu Miejskiego w godz. 15.00-17.00 cztery stare telefony i odbierz ładowarkę solarną! (Ilość ładowarek ograniczona).

Plakat informujący o akcji edukacyjno-ekologicznej