Baner zamek nocą
Biały napis Powszechny Spis Rolny od 1 września do 30 listopada 2020 na zielonym tle

Powszechny Spis Rolny 2020

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, państwa członkowskie Unii Europejskiej raz na 10 lat przeprowadzają pełne badanie statystyczne obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne. Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 roku.

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

• samospis internetowy za pośrednictwem interaktywnej aplikacji,
  • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego lub
  • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.

Wszystkie zbierane dane są objęte tajemnicą statystyczną i podlegają szczególnej ochronie.

W celu przeprowadzenia Spisu Rolnego na terenie Gminy Będzin, Prezydent Miasta Będzina powołał Gminne Biuro Spisowe z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Będzinie tel. 32 267-91-80, e-mail boin@um.bedzin.pl.

Zadaniem Gminnego Biura Spisowego w Będzinie będzie zabezpieczenie prawidłowego wykonania prac związanych z przygotowaniem zorganizowaniem i przeprowadzeniem na terenie Miasta Będzin Powszechnego Spisu Rolnego.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie Spisrolny.gov.pl.

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o naborze ramistrza na tle zielonego zdjęcia kobiety