Baner zamek nocą
Klubowicze siedzący w fotelach przy stolikach z kawą i herbatą, w tle półki z książkami

Po długiej przerwie wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki. 2 lipca odbyło się spotkanie w Filii nr 3 Dworzec, na którym omawiano „Pasażera 23” Sebastiana Fitzka.

Autor w swoim thrillerze podejmuje wątek samobójstw na wielkich statkach wycieczkowych. Okazuje się, że to nie jedyna mroczna tajemnica, którą kryją statki-miasta. Główny bohater Martin Schwartz to śledczy, którego boleśnie doświadczyło życie. W rozwiązaniu zagadki tajemniczych śmierci pomaga mu lekarka i nawiedzona starsza pani. Książka posiada całą galerię różnorodnych postaci, jednak większość bohaterów scharakteryzowana jest dość pobieżnie.

Akcja „Pasażera 23” prowadzona jest w taki sposób, aby podczas czytania cały czas odczuwać napięcie. Łatwo zauważyć, że początek thrillera Fitzek bardziej dopracował, natomiast końcówka choć zaskakująca, to w pewnych momentach jest trochę nielogiczna.

Klubowicze określili „Pasażera 23” jako brutalny, budzący grozę, zaskakujący thriller.