Baner Będzin - strona główna
logo
Plac zabaw przed budynkiem przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 1 w nowej siedzibie

14
/
09
/
2020

Przedszkole Miejskie nr 1 w Będzinie rozpoczęło 1 września rok szkolny 2020/2021 w nowej siedzibie przy ulicy Sportowej 1. W pięciu oddziałach 120 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat korzysta z opieki i edukacji w bardzo dobrych warunkach.

Przeniesienie placówki z budynku przy ul. Zawale 7, którego pomieszczenia nie zapewniały optymalnych warunków do realizacji zadań statutowych, do budynku zlikwidowanego z dniem 31 sierpnia 2019 roku Gimnazjum nr 1 w Będzinie, pozwoliło wzbogacić dotychczasową sieć placówek wychowania przedszkolnego w naszym mieście i jednocześnie właściwe zagospodarować na potrzeby społeczne budynek szkolny.

Adaptacja budynku polegała na kapitalnym remoncie wszystkich pomieszczeń, powstały dobrze doświetlone duże sale zajęć z łazienkami,. przestronne korytarze, nowoczesna kuchnia i pomieszczenia gospodarcze na każdym piętrze, zmodernizowano instalację elektryczną, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i wentylację.

Wnętrza zaaranżowano w jasnych barwach, udekorowano kolorowymi motywami oraz wyposażono w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Prezydent miasta Będzina zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków na odnowienie elewacji. Prace te zostaną wykonane w okresie jesiennym i nie będą przeszkadzały w funkcjonowaniu przedszkola.

Zmiana siedziby wpłynie na znaczną poprawę warunków kształcenia, wychowania i opieki, a także zapewni bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci w przedszkolu, gwarantuje kontynuację wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 w nowym budynku wszystkim dzieciom uczęszczającym do tego przedszkola, jednocześnie stworzy możliwość przyjęcia większej liczby dzieci oraz zwiększenia liczby oddziałów.

W nowej lokalizacji Przedszkole Miejskie nr 1 przy ul. Sportowej 1 może zorganizować 7 oddziałów dla 175 dzieci w wieku od 3 do 6 lat mieszkających w Śródmieściu, na Syberce, Osiedlu Zamkowym i w dzielnicy Ksawera.

Dodatkowym atutem w nowej lokalizacji są sala gimnastyczna, atrakcyjny plac zabaw, sala komputerowa, dodatkowe pomieszczenia do zajęć indywidualnych np. w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Oferta edukacyjna Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie przy ul. Sportowej 1 jeszcze w tym roku wzbogaci się m.in. o zajęcia ruchowe, sportowe, rytmikę i gimnastykę korekcyjną.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się