Apel Prezydenta Miasta Będzina!

Drodzy Mieszkańcy Będzina,

dla ratowania życia i zdrowia osób zakażonych koronawirusem, w tym mieszkańców naszego miasta, pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców. Zwracam się z prośbą do tych wszystkich Państwa, którzy przeszli zakażenie, o oddawanie osocza krwi.

Jak wynika z badań naukowców, zawiera ono przeciwciała, które stanowią skuteczny i bezpieczny sposób leczenia ciężko chorych na COVID-19 z objawami zarażenia zagrażającymi życiu.

Szanowni Państwo! Pozytywnie odpowiedzmy na apel lekarzy. Nie bądźmy obojętni. Dołączcie do tych, którzy pomogli Wam i pomóżcie w uratowaniu innych. Możecie pomóc w odzyskaniu zdrowia, a nawet ocaleniu życia ciężko chorych osób.

Zachęcam do zapoznania się z informacją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Niestety, z przyczyn technicznych nie jest możliwe zorganizowanie oddawania osocza poza siedzibą Centrum Krwiodawstwa, mam jednak nadzieję, że pomimo tych niedogodności znajdzie się wiele osób, które odpowiedzą na apel środowiska medycznego.

Zdrowie jest największym dobrem, nie możemy kupić go za żadną cenę. W tej wyjątkowej sytuacji tylko tak możemy pomóc bliskim, sąsiadom, mieszkańcom naszego miasta.

Opis alternatywny ulotki

Ulotka zachęcajca do oddawania osocza przez ozdrowienców

Prezydent Miasta Będzina

Łukasz Komoniewski