Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Ilustracja przedstawiająca fragment wystawy kaczkę z kartonu na tle kolorowych, papierowych kwiatów

„Noc z Andersenem”

30
/
03
/
2021

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz towarzyszącym świętu urodzinom znanego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena, które obchodzone są 2 kwietnia, oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki przygotował wystawę poświęconą temu wyjątkowemu pisarzowi.

Zaprezentowane w holu dolnym biblioteki zdjęcia z życia autora, jego książki oraz prace przygotowywane w czasie wolnym przybliżą dzieciom i dorosłym świat pisarza. Wystawa prezentuje również przyszłość inspirowaną dorobkiem Andersena, m.in. muzeum poświęcone osobie pisarza, które zostanie otwarte w najbliższym czasie w Odense, rodzinnym mieście bajkopisarza.

Na odwiedzających bibliotekę, obok wystawy czeka także kilka niespodzianek. Co roku najmłodsi entuzjaści czytania uczestniczyli w wydarzeniu międzynarodowym pt. „Noc z Andersenem”. W tym roku, pomimo panującej sytuacji bibliotekarze postanowili przygotować kilka atrakcji, w lekko zmienionej formie, pozwalających zanurzyć się w baśniowy świat andersenowskiej przygody. Każdy odwiedzający bibliotekę może oddać głos na ulubioną baśń wybraną z przygotowanej listy lub korzystając z przygotowanych faceboardów samemu stać się baśniową postacią.

Dodatkowo czeka stoisko z latającym kufrem, który przyjmie każde odręcznie napisane w urodzinowym klimacie życzenia do Pana Andersena, a także plansza Księżniczki na ziarnku grochu, gdzie wcześniej przygotowaną przez siebie poduszkę dołączamy do niewygodnego stosu, tak, aby choć odrobinę umilić wypoczynek głównej bohaterce. Zapraszamy wszystkich do zabawy i odwiedzania naszej biblioteki.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się