Urządzenia i naczynia laboratoryjne stojące na stole

Warsztaty laboratoryjne w plenerze

Wczoraj młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych, które odbyły się nad rzeką Przemszą.

Pracownicy Działu Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie zaprezentowali uczniom wiele ciekawych doświadczeń z zakresu fizykochemii i mikrobiologii.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pobierania próbek do badań wykonywanych na wodzie powierzchniowej, a podczas prezentacji analiz barwnych, przekonać się jak kolorowy może być świat laboratorium chemicznego.

Plenerowe laboratorium z całą pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów oraz uatrakcyjniło wczorajszą naukę. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

Dziękujemy Pracownikom Działu Laboratorium MPWiK za prezentację niezwykle interesujących doświadczeń oraz nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2.

Warsztaty odbyły się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.

Logotypy: Fundusze Europejskie. Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Śląskie, Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego