Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci w granatowych czapkach i fartuszkach siedzące przy stolikach podczas robienia ciasteczek

Styczniowe wydarzenia w Przedszkolach

02
/
02
/
2021

Przedszkole Miejskie nr 9

Kontynuując edukacyjny program eTwinning w Przedszkolu Miejskim nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie, zrealizowane zostały następujące zamierzenia: pomiar obiektów oraz przedszkolaków za pomocą guzików, a także wykonanie noworocznej kartki, która zaprezentowana zostanie poprzez webinarium on-line w przedszkolu przedstawicielom Turcji.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały występy artystyczne i różne upominki: pieczone ciastka, laurki, portrety oraz pamiątkowe zdjęcia i nagrania multimedialne z występów wnucząt.

Podczas ferii zimowych na piętrze przedszkola zostały zamontowane nowe kabiny w łazience dla dzieci.

Na ścianie frontowej przedszkola można podziwiać mural ekologiczny autorstwa Wojtka Walczyka, który powstał w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.


Dzień Babci i Dziadziusia

W tym roku święto Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego odbyło się w inny niż dotychczas sposób. Mimo obowiązujących obostrzeń dzieci nie zapomniały o swoich najbliższych. Przedszkolaki przygotowały się do tego święta i uwieczniły swoje popisy artystyczne oraz życzenia na nagraniach, które zostały wysłane do wszystkich dziadków. Oprócz nagrań przedszkolaki własnoręcznie przygotowały wspaniałe prezenty dla swoich bliskich, które z pewnością wywołały uśmiech na twarzy obdarowanych.Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 również obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały piękne prezenty dla swoich bliskich. Zostały również nagrane filmy z ich występami z okazji tego wyjątkowego święta i udostępnione rodzicom, aby zaprezentowali je dziadkom.


Styczeń w Przedszkolu Miejskim nr 14 był miesiącem pełnym pozytywnych wydarzeń.

W trakcie ferii zimowych, przedszkolaki rozwijały swoje sprawności manualne podczas zajęć plastycznych, na których wykorzystywane były różnorodne materiały. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły też w zajęciach muzycznych  wykorzystaniem m.in. metody aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss, która integruje różne formy aktywności: granie na instrumentach, tańczenie, rytmizowanie tekstu oraz śpiewanie linii melodycznych.

Poza muzyką i plastyką ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia konstrukcyjne, podczas których przedszkolaki rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność oraz inwencję twórczą. Przez kilka dni ferii dopisała typowo zimowa pogoda, ie zabrakło więc zajęć ruchowych na powietrzu.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu zawsze obchodzony był wyjątkowo uroczyście. 21 i 22 stycznia każda z grup zaprezentowała krótki występ artystyczny. Dzieci wygłaszały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły,  nagrania z występów zostały rozesłane rodzicom, a następnie najukochańszym Dziadkom. Dodatkowym prezentem były własnoręcznie wykonane przez dzieci piękne laurki.

Stałym elementem każdego zimowego dnia w placówce jest dokarmianie ptaków, które licznie odwiedzają przedszkolne karmniki. Dzieci systematycznie przynoszą smakołyki dla naszych latających przyjaciół i bardzo chętnie obserwują ich zachowanie.


Jak co roku Przedszkole Miejskie nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie włączyło się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Wspólnie ze  Szkołą Podstawową  nr 11 w Będzinie stworzono sztab WOŚP nr #154.

29 stycznia już od rana w całej placówce rozbrzmiewał Hymn WOŚP zapowiadający wspaniałą zabawę dla dzieci. Przedszkolaki brały udział w ciekawych konkursach, grach i zabawach organizowanych w poszczególnych grupach. Dorośli mogli nabyć „drobiazgi” z logo WOŚP podczas przyprowadzania i odbieraniu swoich pociech z przedszkola.

W tym roku zebrano kwotę w wysokości 1 504,01 zł.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się