Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci w strojach karnawałowych z podniesionymi rękoma

Wydarzenia w szkołach podstawowych

23
/
02
/
2021

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią, świętach oraz feriach zimowych młodsze klasy w szkołach podstawowych z wielkim zapałem ruszyły do pracy. Ale szkoła, to nie tylko nauka, dlatego też w lutym dzieci miło spędziły czas w atmosferze walentynkowo-karnawałowej.

Szkoła Podstawowa nr 4

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 09–16.02.2021 roku obchodzono „Tydzień Bezpiecznego Internetu”. Dyrekcja szkoły oficjalnie otworzyła obchody, przecinając wstęgę i witając wszystkich uczestników. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, rozpoczęcie odbyło się  w obecności przewodniczących klas 1-3.

W ramach „Tygodnia Bezpiecznego Internetu" uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach, pogadankach oraz zajęciach komputerowych. Aktywnością wieńczącą całe wydarzenie był konkurs „Familiada”. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach online prowadzonych przez nauczyciela informatyki. Chętne osoby wykonały pracę konkursową – grafikę komputerową promującą bezpieczeństwo w Internecie. Nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej i Facebooku szkoły. Klasy 7 wzięły udział w projekcie na platformie Etwinning. Uczniowie tworzyli memy o bezpieczeństwie w Internecie. 16 lutego dyrekcja szkoły podziękowała wszystkim uczestnikom i wręczyła przedstawicielom klas młodszych dyplomy i słodkie upominki.

Zabawa karnawałowa

Przedszkolaki i uczniowie szkoły wzięli udział w „Walentynkowej zabawie karnawałowej”. Wydarzenie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Każda klasa bawiła się w osobnym pomieszczeniu. Nie zabrakło kolorowych strojów i dekoracji. Dzieci brały udział w licznych zabawach muzyczno-ruchowych, wspólnie śpiewały i rozwiązywały quizy.

Światowy Dzień Kota w oddziałach przedszkolnych

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych „Sówki” i „Smerfy” brały udział w obchodach „Światowego Dnia Kota”. Młodsza grupa wykonała opaski i sylwetki zwierzątek. Następnie dzieci uczestniczyły w rozmaitych zabawach ruchowych, naśladowczych i muzycznych. „Smerfy” rozpoczęły niezwykłą przygodę z kodowaniem. Programowały robota – myszkę i rozwiązywały zakodowane dyktando. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.

Walentynki w grupie przedszkolnej „Sówki”

Przedszkolaki z młodszej grupy przedszkolnej brały udział w zajęciach z okazji „Walentynek”. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem balonów. Następnie wykonywały walentynkową pracę plastyczną i pozowały do zdjęć w fotobudce w kształcie serca.


Szkoła Podstawowa nr 9

Uczniowie z SP 9 odnoszą sukcesy w konkursach – Amelia Siwek i Wiktor Kyrcz zajęli 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie przedmiotowym Pingwin 2020 z języka angielskiego.

Dzieci realizowały różnorodne ciekawe projekty: „Matematyka od kuchni” we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. „Lekturki spod chmurki”, „Czyściochowa Akademia” – w którym uczniowie są motywowani do codziennych, prawidłowych nawyków higienicznych.

W lutym uczniowie klasy 1a i 1b zostali uroczyście pasowani na czytelników. Pięknie zaśpiewali hymn biblioteki, złożyli przyrzeczenie czytelników, poznali regulamin, wyliczyli wszystkie zasady bezpiecznego obchodzenia się z książką. Otrzymali pierwszą książeczkę i specjalnie dla nich zaprojektowaną zakładkę oraz list do rodziców.

Uczniowie angażują się w akcje charytatywne. Z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w finale WOŚP, zbierają nakrętki i wrzucają je do specjalnego pojemnika w kształcie serca w centrum dzielnicy.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się