Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci stojące przed kolorowym busem z napisem Dentobus

Dentobus w będzińskich szkołach i przedszkolach

24
/
02
/
2021

Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt dentobus dotarł ze świadczeniami ogólnostomatologicznymi do dzieci i uczniów z będzińskich placówek oświatowych.

Badanie profilaktyczne odbyło się w ramach podpisanego porozumienia z NZOZ Centrum Stomatologii Perfect Urszula Szulińska, Robert Fidyk w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 19 i 22 lutego 2021 roku dentobus czyli mobilny gabinet stomatologiczny, odwiedził Szkołę Podstawową nr 4, Przedszkole Miejskie nr 6, Szkołę Podstawową nr 3 i Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie. W trakcie wizyty lekarz stomatolog dokonał przeglądu uzębienia uczniów klas I – III i dzieci przedszkolnych oraz wydał zalecenia odnośnie ewentualnego, dalszego leczenia.

Każdy uczeń  mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia i wyrażeniu zgody na badanie. Opieka stomatologiczna w dentobusie była bezpłatna i odbyła się z całkowitym zachowaniem reżimu sanitarnego.

Przed nami wizyty dentobusu w kolejnych będzińskich szkołach i przedszkolach by każde dziecko wiedziało, że piękny i zdrowy uśmiech to podstawa, a badanie stomatologiczne jest całkowicie bezpieczne.

Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu profilaktycznych świadczeń stomatologicznych udzielanych w dentobusie są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się