Logotypy: Fundusze Europejskie. Infrastruktura i Środowisko, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska. Fundusz Spójności

Projekt obejmuje termomodernizację 5 budynków mieszkalnych zlokalizowanych w Będzinie, przy ul. Krasickiego 8, Pl. 3 Maja 8 i 11 oraz ul. Małąchowskiego 13 i 19.

Zakres projektu obejmuje następujące prace:

• w budynku przy ul. Krasickiego 8:
    • docieplenie ścian zewnętrznych
    • docieplenie ścian zewnętrznych w przejeździe
    • docieplenie ścian zewnętrznych piwnic
    • docieplenie stropu nad przejazdem
    • docieplenie dachu
    • wymianę okien piwnic, poddasza i klatki schodowej oraz częściowe zamurowanie okien klatki schodowej
  • w budynku przy Pl. 3 Maja 8:
    • docieplenie dachu
    • wymianę okien poddasza, piwnic, klatki schodowej oraz drzwi piwnicznych
  • w budynku przy Pl. 3 Maja 11:
    • docieplenie stropu poddasza
    • wymianę okien poddasza i piwnic
  • w budynku przy ul. Małachowskiego 13:
    • docieplenie stropu tarasu
    • docieplenie stropu poddasza
    • wymianę okien poddasza i klatki schodowej oraz drzwi klatki schodowej
  • w budynku przy ul. Małachowskiego 19:
    • docieplenie stropu nad przejazdem
    • docieplenie stropu poddasza
    • wymianę okien poddasza oraz drzwi klatki schodowej i piwnicznych

Celem zadania jest zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z pieców węglowych i zakładu energetycznego oraz poprawa komfortu cieplnego w mieszkaniach i zwiększenie estetyki 5 budynków mieszkalnych w Będzinie.

Realizacja inwestycji pozwoli na zmniejszenie ilości wytwarzanego ciepła, a tym samym spalanego paliwa w piecach kaflowych i elektrociepłowni. Przyczyni się to w sposób bezpośredni do ograniczenia emisji takich związków jak pył, tlenek i dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, benzo-a-piren, czy tlenki azotu.

Planowane przedsięwzięcie, polegające na renowacji istniejących budynków mieszkalnych, będzie elementem wsparcia efektywności energetycznej i przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.

Efektem inwestycji będzie zmniejszenie zużycia energii cieplnej, a tym samym zmniejszenie zużycia paliw kopalnych. W oczywisty sposób przełoży się to bezpośrednio na takie aspekty jak: racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi i ograniczenie presji na środowisko. Ponadto, dojdzie do podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz uwzględnienia aspektów środowiskowych w zarządzaniu.

Całkowita wartość projektu wynosi 2 094 055,87 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Strukturalnego i Inwestycyjnego to 85% wydatków kwalifikowalnych czyli 1 483 320,71 zł.

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Urząd Miasta Będzin jako beneficjent projektu pn.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Będzin przy ulicach: Placu 3 Maja 8, Placu 3 Maja 11, ul. Stanisława Małachowskiego 13, ul. Stanisława Małachowskiego 19 i ul. Krasickiego 8”, informuje, że Instytucja Zarządzająca POIiŚ wdrożyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem:

adresu e-mail: naduzycia.POIS@mr.gov.pl

strony internetowej: http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Baner Ograniczenie niskiej emisji w Będzinie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Drogi gminne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Projekty realizowane w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Stypendia sportowe Miasta Będzina 2019
Baner Wybory na Prezydenta RP 2020 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna