Zapisy dzieci do żłobka nr 3 w Będzinie

W naszym mieście powstaje nowy żłobek, którego otwarcie planowane jest w październiku 2020 roku. Będzie to nowoczesna placówka całkowicie dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci.

Żłobek będzie świadczył usługi opiekuńczo-wychowawcze i żywieniowe na rzecz dzieci – mieszkańców miasta Będzina. Placówka będzie dysponowała 62 miejscami dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Ostateczna liczba przyjętych dzieci – w związku ze stanem pandemii – będzie wynikała z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Informujemy, że od 17 sierpnia 2020 roku rozpoczynają się zapisy do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie przy ul. Sportowej 1.

Rekrutacja potrwa do 11 września 2020 roku. Rodzice powinni wypełnić kartę zgłoszenia dziecka dostępną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz w Wydziale Oświaty, II piętro pok. 215.

Kartę zgłoszenia należy złożyć w Urzędzie Miejskiego w Będzinie w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Zapisy dzieci do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie” wraz z ewentualnymi dodatkowymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie określonych w Statucie Żłobka kryteriów.

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w piątek 18 września 2020 roku o godz. 14.00 poprzez wywieszenie w siedzibie Żłobka Miejskiego nr 3 przy ul. Sportowej 1 listy dzieci przyjętych.

Szczegółowe warunki przyjmowania dzieci określa rozdział 3 Statutu Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie, stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXIII/177/2020 Rady miejskiej Będzina z dnia 18 czerwca 2020 roku.

Zasady przyjmowania dzieci do żłobka:

1. Do żłobka przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci:
    1. rodziców pracujących,
    2. rodziców uczących się,
    3. rodziców samotnie wychowujących dzieci,
    4. niepełnosprawne i wymagające szczególnej opieki,
    5. z rodzin zastępczych,
    6. z rodzin wielodzietnych.
  2. Kolejność zgłoszeń nie stanowi kryterium kwalifikacyjnego.
  3. Dzieci nieprzyjęte do żłobka, w związku z brakiem miejsc, umieszczane są na liście oczekujących na przyjęcie.
  4. W przypadku zwolnienia się miejsca w żłobku, dzieci przyjmowane są zgodnie z kolejnością na liście oczekujących na przyjęcie.
  5. Z rodzicem (opiekunem prawnym) dziecka przyjętego do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie zawiera się umowę w sprawie korzystania z usług żłobka oraz odpłatności za te usługi.
Baner COVID-19 Bieżące informacje - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Ograniczenie niskiej emisji w Będzinie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Powszechny Spis Rolny 2020 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Panorama z Wieży Ciśnień - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna