ilustracja - kliknięcie spowoduje wyświetlenie się powiększenia

Program SMOG STOP - edycja 2018

28 marca 2018 roku Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zatwierdziła „Szczególne zasady dofinansowania dla osób fizycznych realizujących inwestycje w ramach Programu Smog Stop pn.: Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji – Edycja 2018”.

Trwają prace nad nowym regulaminem naboru dla Programu SMOG STOP – Edycja 2018, w najbliższym czasie (w II kwartale 2018 r.) nastąpi jego publikacja. Znajdą się w nim m.in. informacje:

• kiedy odbędzie się nabór wniosków o dotację,
  • kto będzie uprawniony do ubiegania się o dotację na wymianę starego źródła ciepła na nowe,
  • jaki zakres rzeczowy objęty będzie dofinansowaniem,
  • jaka będzie wysokość dofinansowania,
  • czy można będzie łączyć dotację Funduszu z innym wsparciem finansowym,
  • jakie dokumenty będzie należało przedłożyć, aby móc ubiegać się o dofinansowanie.

Nabór wniosków planowany jest wstępnie na IV kwartał 2018 roku.

Beneficjentami Programu będą osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do jednorodzinnego budynku mieszkalnego, przez jednorodzinny budynek mieszkalny rozumiany będzie budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

Do kosztów kwalifikowanych w rozliczeniu środków uwzględniane będą faktury wystawione i wydatki poniesione po 31.05.2018 roku, zakończenie zadania nie może nastąpić przed 1.06.2018 r..

Aktualne informacje na temat nowego Programu oraz Regulaminu Naboru dla Programu SMOG STOP – Edycja 2018, można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Funduszu pod adresem: www.wfosigw.katowice.pl.

Urząd Miejski w Będzinie po opublikowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Regulaminu Programu, udostępni na stronie internetowej www.bedzin.pl oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie przy ul. 11 listopada 20 w pokoju 123 dokumenty niezbędne do pozyskania dotacji.

Baner Ograniczenie niskiej emisji w Będzinie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Drogi gminne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Projekty realizowane w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Stypendia sportowe Miasta Będzina 2019