Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

18
/
06
/
2021

Do 30 września 2021 roku na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a za odmowę wykonania obowiązku statystycznego grożą sankcje karne.

Obowiązkową metodą dokonania spisu powszechnego jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie GUS: spis.gov.pl

Spis można zrealizować również telefonicznie dzwoniąc na infolinię spisową w dni robocze od 8.00 do 18.00 pod numer 22 279 99 99.

W Urzędzie Miejskim w Będzinie udostępnione jest dla mieszkańców miasta stanowisko komputerowe do przeprowadzenia samospisu z pomocą pracowników Urzędu Miejskiego.

Na terenie Miasta Będzina pod nadzorem Urzędu Miejskiego działają rachmistrze spisowi, którzy przeprowadzają wywiady telefoniczne i bezpośrednie z mieszkańcami miasta.

Informacji o spisie udziela Gminne Biuro Spisowe – Urząd Miejski w Będzinie, tel : 508 795 959, 32 267-91-80, e-mail: boin@um.bedzin.pl

Plakat informujący o powszechnym obowiązku dokonania spisu

 


 

Trwa nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych!

Dokumenty do pobrania

Uwaga! - wydłużenie terminu naboru dla kandydatów na rachmistrza spisowego do 30.07.2021 r.

Plakat informujący o naborze na rachmistrza spisowego


 Stanowiska do samospisu w Parku Śląskim!

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że w sobotę i niedzielę (12-13 czerwca), podczas targów „Atrakcje regionów”, będzie można spisać się w spisie powszechnym, na przygotowanych stanowiskach do samospisu internetowego.

Czekamy na Was od 10.00 w Parku Śląskim w Chorzowie, w pobliżu Hali Kapelusz.

#liczysiękażdy #NSP2021

Baner informujący o stanowiskach do spisu powszechnego w Parku Śląskim


Rachmistrzowie będą dzwonić!

Trwa spis powszechny!

Jeśli nie spisałeś się przez Internet lub telefon może zadzwonić do Ciebie rachmistrz z numeru 22 828 88 88 lub z infolinii 22 279 99 99.

Tożsamość rachmistrza możesz zweryfikować na https://rachmistrz.stat.gov.pl lub na infolinii.

#liczysiękażdy #NSP2021

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o tym, że rachmistrzowie będą dzwonić w przypadku, gdy ktoś się nie spisał internetowo lub telefonicznie

 


 

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora w ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom prowadzi akcję, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

„Jak bezpiecznie się spisać? Porady dla seniorów” – LIVE Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Głosu Seniora i Głównego Urzędu Statystycznego:

https://www.youtube.com/watch?v=BSLhWXxDFVc

Na początku maja 2021 roku do mieszkania 78-letniej seniorki z Łobza (województwo zachodnio-pomorskie) zapukała około 50-letnia kobieta, która podała się za rachmistrza spisowego. Oszustka zmanipulowała seniorkę, aby ta wpuściła ją do mieszkania, prosząc o szklankę wody. Gdy seniorka poszła do kuchni, przestępczyni ukradła pieniądze i uciekła.

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przypomina, że rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach w celu przeprowadzenia spisu powszechnego!

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o tym, iż rachmistrzowie nie chodzą po domach


Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy jest obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie.

Opis alernatywny plakatu

Plakat informujacy o sposobie dokonania spisu powszechnego

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest realizowany następującymi metodami:

 • Samospis internetowy (CAWI) – poprzez stronę internetową https://spis.gov.pl/

  Samospis internetowy będzie przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r.

  Samospis internetowy odbywa się, jak każdy spis powszechny, w wyznaczonym terminie. Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

  Gminne Biuro Spisowe w Będzinie bezpłatnie udostępnia przygotowane pomieszczenie do samospisu: (siedziba Urzędu Miejskiego w Będzinie, ul. 11 Listopada 20, parter, pomieszczenie przy USC).

  Gminne Biuro Spisowe w Będzinie zapewni na wniosek respondenta niezbędną pomoc w zakresie obsługi interaktywnej aplikacji spisowej.

  Gminne Biuro Spisowe w Będzinie – kontakt telefoniczny 508 795 959, pod którym respondenci mogą umówić się na dokonanie samospisu w konkretnym terminie.

  Pomieszczenie udostępnia się w godzinach pracy urzędu, tj. poniedziałek 7:30–17:00, wtorek, środa, czwartek 7:30 –15:30, piątek 7:30 –14:00.

 • Spis realizowany przez rachmistrza telefonicznie lub bezpośrednio

  W szczególnie uzasadnionych przypadkach kiedy osoba objęta spisem powszechnym nie może dopełnić obowiązku samospisu przez Internet, dane są zbierane metodami:

  • infolinia spisowa 22 279 99 99
  • wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego, który wprowadza dane uzyskane od respondenta do formularza spisowego - rachmistrze telefoniczni zaczną pracę od 4 maja 2021r (proszę o pogrubienie tekstu informacji),
  • wywiadu bezpośredniego, przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego przy pomocy urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu (wywiady bezpośrednie będą realizowane w szczególnych przypadkach – jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – i przy zachowaniu reżimu sanitarnego),

   Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.

   Na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostały opublikowane pytania z formularza spisowego do NSP 2021. Jest również dostępna wersja demo formularza spisowego.
  Plakat informujący o samospisie wyłącznie przez formy zdalne

Opis alternatywny plakatu 2

Plakat informujący o metodach Spisania się


Od 1 kwietnia rozpoczyna się spis powszechny!

Rozpoczyna się spis powszechny! Najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną, dotyczące wszystkich mieszkańców Polski.

Wejdź na https://spis.gov.pl/ i spisz się przez Internet, bo #liczysiękażdy !

#NSP2021 #liczymysiędlaPolski

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujacy o rozpoczęcie spisu Powszechnego


 Opis alternatywny plakatu

Plakat z informacja że spis powszechny już trwa


Na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostały opublikowane pytania z formularza spisowego do NSP 2021. Jest również dostępna wersja demo formularza spisowego.

Wszelkie informacje pod linkiem:
(https://spis.gov.pl/o-co-zapytamy-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan/

Urząd Statystyczny w Katowicach zachęca do zapoznania się z ich treścią i zagadnieniami, jakie zostaną poruszone w NSP 2021.

Na kontach Urzędu Statystycznego w Katowicach oraz mediach społecznościowych (Twitter, Facebook) jest dostępna wersja demo formularza spisowego.

Twitter: https://twitter.com/Katowice_STAT/status/1374282060471353345

Facebook: https://www.facebook.com/StatKatowice/photos/a.112945123871173/248969613602056

Opis alernatywny plakatu

Plakat informujący o pytaniach dotyczących Spisu Powszechnego, które zamieszczone sa na stronie internetowej NSP 2021


 Już za miesiąc rozpocznie się spis powszechny!

Spis jest najważniejszym badaniem realizowanym przez statystykę publiczną, którym objęci są wszyscy mieszkańcy Polski.

Opis alernatywny plakatu

Plakat informujący o tym, że zamiesiąc spis powszechny


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Od 1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku.

Spis Powszechny to obowiązkowe badanie wynikające z ustawy, realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny.

Spisu można dokonać on-line przez stronę spis.gov.pl

Opis alternatywny plakatu 1

Plakat informujący o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 20121 roku

Opis alternatywny plakatu 2

Ulotka z informacjami o Spisie Powszechnym


ARCHIWUM

Trwa nabór na rachmistrza spisowego

UWAGA! Termin przyjmowania ofert został wydłużony do 30.07.2021 r. - zobacz

Aby zostać rachmistrzem w Narodowym w Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, należy zgłosić się do urzędu gminy i wziąć udział w rekrutacji.

Szczegółowe informacje na spis.gov.pl

Link do Biuletynu Informacji Publicznej dotyczący naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych: https://bedzin.bip.info.pl/dokument.php?iddok=14890&idmp=107&r=r 

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o naborze na rachmistrza spisowego

Wyślij link mailem
 • Pdf
 • Drukuj
 • Powrót
 • Wypowiedz się