Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
logo

Punkt Szczepień Powszechnych w Będzinie - informacje

24
/
05
/
2021

Banerek z napisem Punkt szczepień przeciwko Covid-19

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie (ul. Sportowa 4a). Rejestracja poprzez całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989 oraz elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią Punktu Szczepień 32/775 81 85 lub infolinią krajową 989.

Alternatywny opis plakatu

Plakat informujący o szczepieniach z napisem Punkt Szczepień Powszechnych w Będzinie

 


 

Przekazujemy ważną informację otrzymaną z Agencji Rezerw Materiałowych!

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, dziś (24 maja), nie dotarła dostawa szczepionek firmy Moderna do Powszechnego Punktu Szczepień w Będzinie!

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią Punktu Szczepień 32/775 81 85 lub infolinią krajową 989. Przepraszamy za niedogodności.

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o braku dostawy szczepionki Moderna w dniu 24 maja


 W Będzińskim Punkcie Szczepień Powszechnych szczepienia idą zgodnie z planem. Od 4 maja zaszczepiło się już 5350 osób! Szczepionkę firmy Pfizer przyjęło 3750 chętnych, natomiast Moderną zaszczepiono 1600 mieszkańców.

Rejestracja pod numerem tel. 32 775 81 85 / 989.

Zapraszamy - OSiR ul. Sportowa 4a.

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o ilości zaszczepionych osób


 W związku ze zmianą terminu dostawy szczepionek firmy Pfizer i Moderny przez Rządową Agencję Rezerw Materiałowych uprzejmie informujemy, że:

  • osoby, które miały otrzymać szczepionkę Pfizer w dniu 17.05 będą szczepione w dniu 21.05,
  • osoby zapisane na szczepionkę firmy Moderna w dniu 21.05 będą szczepione w dniu 17.05.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymają SMS potwierdzający zmianę terminu.

Alternatywny opis plakatu

Plakat informujący o szczepieniach z napisem Punkt Szczepień Powszechnych w Będzinie


Chętni na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie (ul. Sportowa 4a) mogą już się rejestrować poprzez całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989 oraz elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

Od wtorku, 4 maja uruchomiona zostanie także rejestracja bezpośrednio w punkcie pod numerem 32 775 81 85. Ze względów epidemiologicznych i organizacyjnych mieszkańcy nie powinni zgłaszać się osobiście.

Zgodnie z przyjętymi w Narodowym Programie Szczepień założeniami min. 90% dostępnych terminów będzie zewnętrznych tj. widocznych we wszystkich kanałach rejestracji, pozostałe 10% to tzw. terminy wewnętrzne, widoczne jedynie dla punktu szczepień. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację.

Dodatkowo wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Szczepienia będą realizowane przez personel medyczny Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. W sumie funkcjonować będą 4 stanowiska szczepień, co pozwoli na wykonanie 600 iniekcji dziennie.

Szczepienia rozpoczną się w środę 5 maja. W pierwszym tygodniu zaszczepionych zostanie 1800 osób, w kolejnych do punktu ma docierać co najmniej 2400 dawek tygodniowo.

Punkt będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Ze względu na harmonogram dostaw, w poniedziałki szczepienia będą rozpoczynały się od godziny 10.00, natomiast od 8.00 czynna będzie rejestracja dla pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o uruchomieniu punktu szczepień w Będzinie

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się