Baner zamek nocą
Ilustracja przedstawiaąca napis XXIV Zagłębiowski Mięzyszkolny Festiwal Piosenki oraz nuty na pięciolonii i logo Będzin górą

Podsumowanie XXIV Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki

„To była prawdziwa uczta muzyczna”

- tak jury XXIV Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki podsumowało występy 64 uczestników reprezentujących 30 szkół województwa śląskiego.

Zgodnie z regulaminem 9 czerwca 2021 roku jury w składzie: Natalia Łukaszewicz-Charabin - artystka chóru Filharmonii Śląskiej, Ewelina Grad - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Wioletta Młodzik-Szczepańska - nauczyciel muzyki w SP1 w Będzinie oraz Tomasz Sowa - muzyk oraz dyrektor SP4 w Będzinie obejrzało, wysłuchało i oceniło młodych wykonawców pod kątem: doboru repertuaru, interpretacji, intonacji, dykcji oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

Konkurs, który swym honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, po raz pierwszy od 23 lat odbył się w formule dostosowanej do wymogów reżimu sanitarnego, czyli online. Nowa formuła z całą pewnością nie wpłynęła na obniżenie poziomu artystycznego. Jury, po długiej debacie, przyznało nagrody i wyróżnienia utalentowanym muzycznie uczniom klas I-III (1. kategoria), klas IV-VI (2. kategoria) oraz klas VII i VIII (3. kategoria).

Lista laureatów i wyróżnionych w XXIV edycji Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki:

Kategoria I: KLASY 1-3

Magdalena Kożuch - PSP Brzezinka
    Patrycja Sinicka - SP 6 Sosnowiec
    Patrycja Chrząszcz - SP 7 Czeladź

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca - dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Przypominamy, że Decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty nr WE-KZ.537.16.2021 z dnia 25 lutego 2021 roku XXIV Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Wspaniałym wykonawcom i ich opiekunom artystycznym gratulujemy, gorąco dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na jubileuszową 25. edycję festiwalu.

Cztery zdjęcia przedstawiające ekran monitora, na którym widać uczestniczki konkursu

Zdjęcia przedstawiające jury konkursu oraz uczestniczkę na ekranie monitora