Razem łatwiej – wsparcie społeczności lokalnej dzielnicy Grodziec poprzez rozwinięcie działalności Klubu Integracji Społecznej

Logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Śląskie., Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Miasto Będzin informuje, iż uzyskało dofinansowanie na  realizację projektu pn. „Razem łatwiej – wsparcie społeczności lokalnej dzielnicy Grodziec poprzez rozwiniecie działalności Klubu Integracji Społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX  „Włączenie społeczne” Działanie 9.1. „Aktywna integracja” Poddziałanie 9.1.5. „Programy aktywnej integracji osób grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – konkurs”.

Projekt będzie wdrażany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie

Całkowity koszt projektu – 303 711,09 zł
Kwota dofinansowania ze środków unijnych wynosi 258 154,42 zł, realizacja projektu planowana jest w okresie: 29.03.2021r. - 26.09.2022 r.

Celem głównym projektu jest wzrost zdolności do zatrudnienia osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym z rewitalizowanego obszaru dzielnicy Grodziec w Będzinie. W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 16 uczestników (9 kobiet i 7 mężczyzn), zagrożonych wykluczeniem społeczno – zawodowym.

Cel główny będzie realizowany poprzez zastosowanie usług aktywnej integracji, m.in. poprzez:

• praca socjalna
  • zajęcia z psychologiem
  • warsztaty wizerunku i zdrowia
  • zajęcia z doradcą zawodowym
  • kursy i szkolenia
  • staże zawodowe

Uczestnikami/ Uczestniczkami zgodnie z założeniami mogą być osoby spełniające łącznie poniższe warunki:

• mieszkańcy Będzina w wieku aktywności zawodowej
  • osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia takim wsparciem, szczególne preferencje zostały przewidziane dla:
    • osób zamieszkujących obszar rewitalizacji, tj. dzielnicę Grodziec
    • osób, które ze względu na sytuację rodzinną wymagają wsparcia ze względu na status społeczny czy zawodowy
    • osób niepełnosprawnych
    • osób doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego

Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu nr tel. (32) 296-21-54

Zainteresowanych projektem zapraszamy do odwiedzenia strony www.mops.bedzin.pl, gdzie będą umieszczone informacje dotyczące przedstawionego projektu lub do kontaktu telefonicznego (32) 296 - 21-45.

Baner COVID-19 Bieżące informacje - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Ograniczenie niskiej emisji w Będzinie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Będziński Program Wsparcia Młodych Przedsiębiorców - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Ochrona powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna